pikselProducenci

e-gazele biznesu 2016

pikselChmura tagów
piksel Gilotyna do papieru – jaką kupić?

Estetyka zawsze powinna być dla nas ważnym aspektem, bez względu na to czy profesjonalnie lub amatorsko zajmujemy się fotografią, pracujemy w drukarni czy introligatorni, bądź też praca biurowa stanowi naszą codzienność.

Przy pracy z wykorzystaniem papieru, który jest nośnikiem konkretnych treści merytorycznych lub artystycznych, liczy się również precyzja obróbki; ładne, nieposzarpane krawędzie i oczywiście, wszystko równie ucięte, bez zbędnych marginesów czy niedociągnięć.

Gdy zależy nam na czasowej realizacji powierzonego zadania i mamy na przykład przygotować duży nakład określonego materiału do kolportażu, reprografii, bądź odpowiednie przycięcie zdjęć do portfolio, z pomocą przychodzi nam gilotyna do cięcia papieru.

Na jej zakup powinny zdecydować się nie tylko drukarnie czy introligatornie, ale również powinna stać się standardowym wyposażeniem biura, tak jak drukarka czy niszczarka.

Gilotyna do papieru służy najprościej mówiąc, do precyzyjnego cięcia dużych jego partii na arkusze o pożądanym formacie.

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju gilotyn – mają one rozmaite gabaryty oraz różnią się możliwościami w zakresie ilości obrabianego materiału. W zależności od potrzeb, posiadają również wyposażenie dodatkowe takie jak przezroczysty ekran ochronny, funkcję automatycznego docisku papieru zapobiegającą przesuwaniu się papierów w trakcie cięcia, antywstrząsową dźwignie, skalę metryczną i calową oraz kalibrację do formatów DIN (czyli formatów, z których korzystamy na co dzień – przykładowo A4, B2). Precyzyjne ograniczniki pozwalają ponadto na zachowanie idealnej geometrii ciętej lub tylko przycinanej krawędzi.

Gilotyny są przyrządami bardzo prostymi w obsłudze oraz stabilnymi dzięki ciężkiej podstawie, która dodatkowo może być wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Nowoczesne gilotyny posiadają ostrze wykonane z najwyższej jakości hartowanej stali węglowej, co jest ważne, gdyż ich podstawowym zadaniem jest precyzyjne cięcie, nie zostawiające żadnych śladów na papierze.

Gilotyny mają znacznie większe możliwości cięcia dużych ilości arkuszy niż np. trymery. Mają bardzo szeroką gamę zastosowań nie tylko w zakładach poligraficznych, ale również punktach ksero i opraw dokumentów, a także zwykłych biurach. Urządzenia tego typu mogą służyć do cięcia papieru na materiały reklamowe takie jak foldery lub ulotki, przycinania zdjęć w zakładach fotograficznych, różnych usługach reprograficznych oraz preparowania papieru pod zadrukowanie lub już zadrukowanych np. bloków książek. Profesjonalne urządzenia tego typu potrafią za jednym zamachem przeciąć blok o grubości 600 arkuszy.

Innowacyjnym rozwiązaniem są trymery i gilotyny elektryczne. Posiadają one pokrętło umożliwiające precyzyjne pozycjonowanie siodła oraz regulację kontrowania. Posiadają one również blokadę włącznika głównego zamykaną na klucz i elektronicznie kontrolowane oburęczne uruchamianie cięcia.

Dodatkową opcją niektórych zaawansowanych modeli gilotyn jest cięcie rozmaitych materiałów takich jak skóry, tworzywa sztuczne, folie magnetyczne, polimery, grube kartony, a nawet cięcie blach aluminiowych lub stalowych. Niektóre modele posiadają również system do samoostrzenia się noży.

Dokonując zakupu gilotyny, należy wziąć pod uwagę to, do czego będziemy jej używać. Jeżeli taka gilotyna potrzebna jest do przycinania materiałów biurowych, zupełnie wystarczającym modelem będzie ProfiOffice Cutstream 4 lub ProfiOffice Cutstream 6 (w zależności o posiadanego formatu dokumentu), natomiast jeżeli rozważamy zakup gilotyny do drukarni, to rekomendowanym produktem jest gilotyna ProfiOffice Cutstream HQ 560S, która nie tylko jest w stanie przeciąć jednorazowo do 45 arkuszy 80g/m2 ale również posiada automatyczny docisk przycinanego papieru oraz blat roboczy o długości cięcia do 560 mm.

Podejmując decyzję o zakupie, jak zawsze bierzemy pod uwagę cenę. W przypadku gilotyn, tak jak w przypadku innych sprzętów biurowych, zazwyczaj za ceną idzie jakość – dlatego należy przemyśleć taki zakup, bo niska cena zakupu nie oznacza, że będą z tego realne oszczędności.

Wszystkie narzędzia tego typu, zarówno do drobnych prac biurowych jak i do masowego użytku znaleźć można tutaj.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl