pikselProducenci

e-gazele biznesu 2016

pikselChmura tagów
piksel Podnóżek - obowiązkowy element wyposażenia biurka - mówi o tym prawo.

Zdrowie. Każdy wie, że jest ważne i trzeba o nie dbać. Staramy się zdrowo jeść, być na czasie z nowinkami żywieniowymi, których jest ostatnio bardzo dużo. Jedzenie staje się najważniejszą kwestia zdrowego życia.


Do piramidy żywienia wszedł ostatnio ruch – siłownia, fitness, wizyty u fizykoterapeuty, spacery – każdy z nas wybiera najbardziej dogodną formę ćwiczeń, aby choć trochę pomóc swojemu organizmowi – by służył nam latami.
Lekarze zalecają codziennie 30 minut spaceru i zwiększony wysiłek fizyczny 3 razy w tygodniu.
Praca to miejsce, w którym dość szybko zapominamy o zdrowych nawykach: postawa siedząca przez 8 godzin, brak jakiegokolwiek ruchu, podjadanie nie zawsze zdrowych przekąsek, szybki obiad i mało płynów.
Tylko nielicznym udaje się to zmienić – trwają swoich postanowieniach życia zdrowo, nawet w godzinach intensywnej pracy.


Większość niestety, bardzo szybko zapomina o tym, jak być dobrym dla swojego organizmu.
Aby ułatwić choć w pewnym stopniu te ośmiogodzinne siedzenie przy biurku, proponujemy zakup podnóżka.
To małe i stosunkowo tanie rozwiązanie pomoże:
- utrzymać prawidłową postawę stóp w pozycji siedzącej
- wpłynie pozytywnie na utrzymanie prawidłowej postawy kręgosłupa na krześle lub fotelu biurowym
- poprawi krążenie w nogach, a co za tym idzie, zapobiegać będzie opuchnięciom i uczuciu zmęczenia.


Potrzebę dbania o prawidłową postawę siedzącą w miejscu pracy dostrzegły również władze ustawodawcze – w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy czytamy:


§ 2. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o: (…)
2) stanowisku pracy - należy przez to rozumieć przestrzeń pracy, wraz z wyposażeniem w środki i przedmioty pracy, obejmującym: (…) c. wyposażenie pomocnicze, w tym stół, krzesło, uchwyt na dokument, podnóżek,
(ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. Dz.U.98.148.973)


Dlaczego jeżeli jesteś pracodawcą – nie czekaj na kontrolę – kup podnóżek swoim pracownikom już dziś. A jeżeli jesteś pracownikiem – zadbaj o swoje miejsce pracy – bo o siebie trzeba dbać.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl