pikselProducenci

e-gazele biznesu 2016

pikselChmura tagów
piksel Podnóżek pomoże zadbać o prawidłową postawę

Praca biurowa wiąże się nierozłącznie z siedzeniem przy biurku.

Nie raz i nie dwa wracaliśmy do domu z bolącym kręgosłupem, nadgarstkiem czy stopami.


Naturalną pozycją naszego organizmu nie jest pozycja siedząca i o tym wszyscy musimy pamiętać.
Dlatego tak ważne jest aby zachować coś, o czym zaczyna się mówić używając sformułowania: higiena siedzenia przy biurku; są pewne zasady, które bezwzględnie należy przestrzegać pracując w pozycji siedzącej.


Przede wszystkim pamiętamy żeby … wstawać. I tu wygrywają palacze. Osoby palące poczują głód nikotynowy i to mobilizuje je do wstania. Wyjście na papierosa, najczęściej na świeże powietrze jest bardzo dobrym pomysłem. Gdyby jeszcze można się było obejść bez tego papierosa – organizm na pewno by nam to wynagrodził brakiem wszelkiego rodzaju bólów.


Jeżeli jednak nie palimy, co jest postawą godną naśladowania, to dobrze jest znaleźć coś, co motywuje nas do wstania co najmniej na 5 minut co godzinę.


A co robić kiedy już siedzimy?
Najprościej zapamiętać zasadę dziewięćdziesięciu stopni. Zasada ta mówi, że siedząc musimy utrzymać kąt 90 stopni w zgięciu tułowia i kolan.
Zasada ta nie dotyczy stóp. Zaleca się, żeby stopy nachylone były w stosunku do podłoża maksymalnie pod kontem 15 stopni.
I tu na ratunek przychodzą nam, ostatnio coraz bardziej popularne, podnóżki. Nie tylko pomagają one utrzymać prawidłową postawę, ale znacząco podwyższają komfort siedzenia przy biurku.


Zalecane są, tak naprawdę każdemu, kto przebywa w pozycji siedzącej dłużej niż 2 h dziennie. Zazwyczaj takie podnóżki posiadają również funkcję masującą, która przynosi ulgę stopom ściśniętym na przykład w niewygodnych, ale zawsze pięknych, szpilkach.
Ale nie tylko przydają się fankom szpilek. Każda stopa powinna mieć możliwość odpoczynku podczas dnia. Skoro siedzimy przy biurku, to jest to dobry czas aby zafundować naszym stopom nie tylko odpowiedni kont nachylenia ale również zbawienny masaż, pobudzający krążenie oraz wszystkie receptory znajdujące się na stopach.


Jeżeli nie siedzimy w biurze obsługi klienta, to pozwólmy sobie na chwilę relaksu nie przerywając pracy.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą, szeroką ofertą podnóżków. Osoby z okolicy Warszawy zapraszamy również do naszego biura na przymiarkę – jeżeli ktoś jeszcze nie do końca wierzy, że taki podnóżek jest mu potrzebny. Gwarantujemy, że po zakupie odkryją Państwo inną stronę siedzenia przy biurku.

Nie gwarantujemy, że będą Państwo mieli mniej zadań do wykonania, ale na pewno będzie się milej, a przede wszystkim zdrowiej pracowało.

 

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
piksel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl